Pamatai | Pamatų įrengimas

Namo statyba yra vienas labiausiai džiuginančių gyvenimo tarpsnių, tačiau tai ir nemenkas iššūkis visiems šeimos nariams, ypač neseniai šeimą kurti pradėjusiems asmenims. Dar prieš statybas ir jų metu reikia spręsti daug atsiradusių problemų, priimti svarbius sprendimus, dėl kurių namo šeimininkams kyla nesutarimų. Juk visiems norisi, kad jų namas būtų ilgaamžis, patogiai įrengtas, tačiau dažnai dėl nesuplanuoto biudžeto arba nenumatytų išlaidų kai kuriems darbams ar medžiagoms yra taupoma. Tai gali lemti prastai atliktą darbą, kurį vėliau reikės perdaryti iš naujo. Todėl įrengiant inžinerinius lauko tinklus bei pagrindinius namo elementus ir konstrukcijas: pamatus, sienas, stogą, verta pasirinkti kokybiškas medžiagas ir patikimas statybų įmones, kurios turi ilgametę patirtį, atliekant specializuotus statybos darbus.

pamatai

Kiekvienam namui reikalingas tvirtas pagrindas, kuris turi atlaikyti kitas sudedamąsias namo konstrukcijos dalis. Pamatai atlieka išties svarbų vaidmenį – jie perima viso pastato apkrovas, perteikia jas gruntui, kuriame yra įtaisyti. Mūsų įmonė jau daug metų įrengia namų pamatus ir vykdo kitus betonavimo darbus. Kompetentingi darbuotojai nuolat semiasi naujų žinių bei įgūdžių dalyvaudami seminaruose, mokymuose. Naujausius, kitose šalyse ekonomišku požiūriu pasitvirtinusius statybų sprendimus, įgyvendiname praktiškai. Dirbame su kokybiškomis medžiagomis, naudojame modernią techniką ir įrangą, todėl galime užtikrinti profesionaliai atliktą darbą. Kadangi rinkoje esame įsitvirtinę jau seniai, dirbame su patikimais tiekėjais, todėl klientams siūlome geriausias paslaugas už prieinamą kainą.

Ką svarbu žinoti prieš įrengiant pamatus?

Namo pamatų rūšis turi būti parenkama įvertinus sklypo gruntą, planuojamo pastato projektą (namo išplanavimą, stogo dangą, rūsio poreikį), apskaičiavus būsimo namo apkrovas. Visa tai išanalizavus mūsų komanda parengia pamatų montavimo planą, pagal kurį vykdomi numatyti darbai. Pamatų įrengimas kruopštaus darbo, išmanymo ir patirties reikalaujantis procesas, kurio rezultatai namų savininkus lydės daug metų. Mūsų komanda įrengia vienus dažniausiai pasirenkamų – gręžtinius pamatus, kurie pasižymi geru kainos ir kokybės santykiu, yra lengvai ir greitai montuojami, gali būti itin dažnai statomų karkasinių, skydinių namų pagrindu. Jie puikiai tinka vietovėse, kurių gruntas nėra pernelyg vandeningas ar smėlėtas. Gręžtinius pamatus galima nesunkiai apšiltinti iš abiejų pusių, kas užtikrina puikų šilumos išsaugojimą.

pamatų įrengimas

Visus pamatų įrengimo darbus pradedame tik atlikus geologinius sklypo tyrimus, namo projektą, išsiaiškinus klientų poreikius ir suderinę aiškų darbų planą. Pagal tyrimus ir pastato projektą nustatome, kokio gylio pamatai reikalingi konkrečiu atveju. Stengiamės, jog klientas, investavęs pinigus ir pasitikėjęs būtent mūsų komandos paslaugomis, gautų visą paslaugų kompleksą (nereikėtų ieškoti papildomų darbuotojų ar technikos) ir liktų patenkintas užbaigtu darbu. Tinkamai atliktas pamatų įrengimas sąlygoja viso pastato saugumą, sienų stabilumą, neleidžia į namus patekti gruntiniam vandeniui ir drėgmei.

Įrengus pamatus patariama neskubėti ir nepulti staiga tęsti kitų statybos darbų. Verta šiek tiek palaukti, jog pamatai susigulėtų ir per keletą sezonų įsitvirtintų taip, jog vėliau dėl dirvožemio ir gamtos sąlygų poveikio nepradėtų judėti. Pasirinkus netinkamus pamatus ir blogai juos įrengus jau po pirmos žiemos galima pastebėti įtrūkimus namo sienose, lubose, kurie su metais tik didėja. Tai gali negrįžtamai pakenkti visai pastato būklei, kadangi kartais neįmanoma atlikti pamatų remonto darbų nenugriovus dalies pastato. O jeigu įmanoma, tai be abejo, pareikalaus labai didelių išlaidų. Siekiant išvengti tokių padarinių svarbu pasirinkti ilgametę darbų patirtį turinčią komandą, kuri patars, kokius pamatus geriausia pasirinkti kiekvienai skirtingai situacijai, ir darbus atliks kruopščiai, pagal visus standartus bei saugos reikalavimus.